ترفندهاي ساده براي گل آرايي


خريد دسته گل هاي حرفه اي ممکن است هزينه بر باشد، اما هيچ چيز مثل گل هاي تازه نمي تواند حس سرزندگي به خانه بياورد – مخصوصا در فصل بهار ! و اگر چه اين ممکن است به نظر سخت برسد، اما گل آرايي مهارتي است که انجام آن ساده و راحت است. پس امروز نکات و روش هايي در مورد چگونه کنار هم قرار دادن تزئينات بهاره ي زيبا به شما مي آموزيم، آن هم فقط با چند آيتم ساده و گل هايي که مي توانيد از گلفروشي محل خود خريداري کنيد .


تاثير نگاه کردن به گل‌ها


پژوهش‌ها نشان مي‌دهد نگاه کردن به گل‌ها و گياهان باعث برانگيخته شدن احساس شادي، آرامش و طراوت در افراد مي شود و غم و اندوه را از انسان دور مي‌کند.


هديه دادن گل‌ها که از گذشته در ميان انسان‌ها مرسوم بوده، دلايل خاصي دارد که از آن جمله تاثير گل‌ها و گياهان بر روحيات انسان است.


حالت روحي انسان با تماشا کردن به گل‌ها تغيير يافته و با هر بار نگاه کردن به گل‌ها، اتصال عصبي مثبتي در مغز افراد ايجاد مي‌کند.


دريافت حتي يک شاخه گل و يا يک گلدان کوچک به سرعت روحيه افراد را تحت تاثير قرار داده و نقش بستن لبخندي ناگهاني به محض دريافت گل، اولين نشانه اين تغيير است.


وجود گل‌ها و گياهان در معرض ديد افراد علاوه بر ايجاد حس نگرش مثبت به زندگي و ايجاد آرامش، احساس رضايت و شادي را در افراد ايجاد مي‌کند.


گل‌هاي با رنگ ملايم از جمله صورتي، سفيد و بنفش، حس شخص را به سوي احساسات آرام سوق داده و گل هاي با رنگ گرم و تند نيز مانند قرمز، زرد و نارنجي، انسان را به سوي سرزندگي و هيجان پيش مي‌برد.


پزشکان نيز معتقدند وجود گل و گياه در منازل و در معرض ديد، سلامت جسمي اعضاي خانواده و همچنين صميميت در روابط خانوادگي را به دنبال دارد.


اگر افراد افسرده 20 دقيقه در هفته با گل و باغچه در ارتباط باشد، خلق آنها تغيير يافته و شرايط رواني بهتري پيدا مي کند.


نگه داشتن گل‌ها در اتاق خواب بنا به توصيه دانشمندان موجب ايجاد احساس سرزندگي و حتي موجب ديدن خواب هاي خوب مي شود.


گل‌هاي طبيعي را به عنوان اولين هديه انتخاب و سعي کنيد در محيط منزل از گل ها به عنوان نماد آرامش استفاده کنيد.


 


انتخاب گل ها


ما هر نوع گلي که گل فروشي داشته باشد را مي خريم. رز، لاله، سرکلم و چند نوع گياه سبز ديگر که زيبا و چشمگير باشند. در اين مورد هيچ قانون و فرمولي وجود ندارد، فقط آنچه را که دوست داريد و مناسب فصل است بخريد. يک ايده ي ساده ي ديگر اين است که هر گياه سبزي که در باغچه يا گلدان هاي خود پرورش داده ايد را مورد استفاده قرار دهيد.


از ترکيب و متناسب سازي ظواهر، رنگ ها و اندازه هاي شکوفه ها نترسيد .


ما تقريبا 6 گل و گياه مختلف را انتخاب و با هم ترکيب کرديم. هر نوع گلي که دوست داريد را انتخاب کنيد، اما بايد سايز و اندازه ي دسته اي که مي خواهيد را به ياد داشته باشيد و اينکه يک دسته با گل هاي زياد ممکن است ظاهر شلوغ و نه چندان جالبي داشته باشد.


 


با شرکت در دوره

گل آرايي فني و حرفه ايباتمامي سبکهاي گل آرايي آشنا خواهيد شد.


 


قبل از اينکه شروع کنيد


از قيچي باغباني براي بريدن هر شاخه با زاويه ي 45 درجه در زير جريان آب استفاده کنيد. اين باعث مي شود گل ها آب بيشتري در خود ذخيره کنند.


ارتفاع گلدان خود را به خاطر بسپاريد و همچنين بايد در هنگام هرس کردن بدانيد که دوست داريد دسته گل شما چه ارتفاعي داشته باشد.


گلدان خود را با آب پر کنيد و برگ ها را متناسب با طول ساقه هرس کنيد. ( نکته : هر چه برگ هاي بيشتري روي ساقه باشند، آب بيشتري توسط گل جذب مي شود. بنابراين، هر چه بيشتر برگ ها را هرس کنيد بهتر است ) .


 


نکاتي در مورد تزئين


با گياهان سبز رنگ شروع کنيد. از آنها به عنوان فونداسيون استفاده کنيد. گلدان را با قطعات کوچک يا سه يا چهار ساقه و شاخه پر کنيد. اين معمولا باعث مي شود ظاهر گلدان بهتر از زماني که چند شاخه ي تنها و بي نظم در آن قرار گيرند باشد.


سپس گل هاي بلند تر را در گلدان قرار دهيد. آنها را با استفاده از همان تکنيک قطعات کوچک در گلدان قرار دهيد.


حالا شکوفه هاي کوچک تر را اضافه کنيد. باز هم با استفاده از همان تکنيک بالا.


جاهاي خالي را با ديگر گياهان سبز پر کنيد. کار خود را با پر کردن گلدان با ديگر گياهان به پايان برسانيد. گياهان سبز ظاهر، سرزندگي و عمق بيشتري به کار شما مي دهند. اين نکته واقعا مهم است، اما در آن زياد هروي نکنيد. ظاهر خوب است، اما ظاهر بيش از حد خوب ممکن است به نظر شلوغ و تجملي بيايد.


 


نکته بسيار مهم


حتما به تعادل تزئينات خود فکر کنيد. لازم نيست کاملا حالت قرينه داشته باشد، اما نبايد به گونه اي باشد که يک طر به نظر سنگين برسيد و طرف ديگر سبک. اگر مي خواهيد تزئينات شما در همه ي جهات تناسب داشته باشد، آن را بچرخانيد تا از همه ي زوايا به خوبي آن را بررسي کنيد. اگر قصد داريد تزئينات خود را به ديوار تکيه دهيد، مي توانيد فقط بر قسمت جلويي و مرکزي کوزه تمرکز کنيد.


 


مراقبت از تزئينات


آب را در صورتي که کدر و گل آلود شد تعويض کنيد.


هر چند مدت يک بار ساقه ها را دوباره هرس کنيد. اين به جذب بيشتر آب کمک مي کند.


حتما تزئينات خود را در معرض نور خورشيد قرار دهيد. البته نور بيش از حد مستقيم يا گرماي زياد باعث مي شود بخشکند.


شکوفه هاي مرده يا پژمرده را دور بيندازيد.


هيچگاه شکوفه هاي اضافه را هدر ندهيد.


گل هاي تازه هدايا اي عالي هستند ! با گل آرايي ، دسته گل ويژه و مخصوص دوستانتان را درست کنيد. در زير نحوه ي تبديل بقايا به تزئينات زيبا و خلاقانه را مشاهده مي کنيد.


 


نحوه ي تبديل بقايا به تزئينات زيبا و خلاقانه


گل ها را تا زمان ممکن در آب قرار دهيد، سپس آنها را از آب در بياوريد و ته آنها را در يک حوله ي کاغذي خيس يا اسفنجي بپيچيد. ته ساقه ها را در کاغذ کادو بپيچيد و با ربان ببنديد. اينطوري کمک مي کنيد تا به شکوفه ها هوا برسد. شکوفه ها زياد دوام نمي آورند، بنابراين آنها را بلافاصله نزد دوستانتان ببريد و در آب قرار دهيد.


تغييرات کوچکي در تزئينات انجام دهيد و از آن در گوشه و کنار خانه استفاده کنيد!


گل هاي تازه همچنين سرزندگي و رنگ را به ميز نهارخوري شما، فضاي آشپزخانه، کنار پنجره ها يا راهرو ها اضافه مي کنند – بنابراين از انجام تغييرات کوچک براي قرار دادن بقاياي شکوفه ها در

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی و ادامه این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: کنيد ,تزئينات ,گلدان ,استفاده ,شکوفه ,گياهان ,قرار دهيد ,استفاده کنيد ,نگاه کردن ,دوست داريد ,داشته باشد ,افراد ايجاد مي‌کند
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خدمات کولر اسپیلت جنوب markazbearing آموزش ⁦❤️قصر دوخواهر❤️⁩ egypt بهترین راه های کسب درامد اینترنتی کالای ارزان asbzarco فکر سبز دلبرستان